WP File Manager - en to ca translation catalogue (170 entries)

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
ca: -> Prohibirà a usuaris particulars només posar els seus identificadors separats per comes (,). Si l'usuari és Ban, no podrà accedir al gestor de fitxers wp a la portada.

en: -> * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
ca: -> * per a totes les operacions i per permetre alguna operació, podeu esmentar el nom de l'operació com ara, enabled_operations = "carregar, descarregar". Nota: separat per coma (,). Valor per defecte: *

en: -> File Manager Theme. Default: Light
ca: -> Tema del gestor de fitxers. Per defecte: Llum

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
ca: -> Fitxer modificat o Crea format de data. Per defecte: d M, Y h: i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
ca: -> Idioma del gestor de fitxers. Valor per defecte: anglès (en)

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
ca: -> Visualització de la interfície d'usuari Filemanager. Per defecte: quadrícula

en: -> Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
ca: -> Aquí "prova" és el nom de la carpeta que es troba al directori arrel, o bé podeu donar el camí per a les subcarpetes com "wp-content / plugins". Si es deixa en blanc o buit, accedirà a totes les carpetes del directori arrel. Per defecte: directori arrel

en: -> It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
ca: -> Permetrà que tots els rols tinguin accés al gestor de fitxers a la portada o es pot utilitzar de forma senzilla per a rols d'usuari concrets com, per exemple, allow_roles = "editor, autor" (separat per coma (,))

en: -> It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
ca: -> Es bloquejarà esmentat entre comes. podeu bloquejar més com ".php, .css, .js", etc. Per defecte: Nul

en: -> for access to read files permission, note: true/false, default: true
ca: -> Per a l'accés a permisos de lectura de fitxers, tingueu en compte: true / false, per defecte: true

en: -> for access to write files permissions, note: true/false, default: false
ca: -> per a l'accés als permisos d'escriptura, tingueu en compte: true / false, per defecte: false

en: -> it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
ca: -> s'amagarà aquí esmentat. Nota: separat per coma (,). Valor per defecte: nul

en: <code>[wp_file_manager]</code> -> It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
ca: <code> [wp_file_manager] </code> -> Es mostrarà el gestor de fitxers a la portada. Però només l’administrador hi pot accedir i controlarà des de la configuració del gestor de fitxers.

en: <code>[wp_file_manager_admin]</code> -> It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
ca: <code> [wp_file_manager_admin] </code> -> Es mostrarà el gestor de fitxers a la portada. Podeu controlar tota la configuració des de la configuració del gestor de fitxers. Funcionarà igual que el gestor de fitxers WP.

en: <span class="fm_console_error">Nothing selected for backup</span>
ca: <span class="fm_console_error">Res seleccionat per a la còpia de seguretat</span>

en: <span class="fm_console_error">Others backup failed.</span>
ca: <span class="fm_console_error">Ha fallat la còpia de seguretat d'altres. </span>

en: <span class="fm_console_error">Plugins backup failed.</span>
ca: <span class="fm_console_error">Ha fallat la còpia de seguretat dels connectors. </span>

en: <span class="fm_console_error">Security Issue.</span>
ca: <span class="fm_console_error">Problema de seguretat. </span>

en: <span class="fm_console_error">Themes backup failed.</span>
ca: <span class="fm_console_error">Ha fallat la còpia de seguretat de temes. </span>

en: <span class="fm_console_error">Unable to create database backup.</span>
ca: <span class="fm_console_error">No es pot crear una còpia de seguretat de la base de dades. </span>

en: <span class="fm_console_error">Uploads backup failed.</span>
ca: <span class="fm_console_error">Ha fallat la còpia de seguretat de les càrregues. </span>

en: <span class="fm_console_success">All Done</span>
ca: <span class="fm_console_success">Tot fet </span>

en: <span class="fm_console_success">Database backup done.</span>
ca: <span class="fm_console_success">La còpia de seguretat de la base de dades s'ha realitzat. </span>

en: <span class="fm_console_success">Others backup done.</span>
ca: <span class="fm_console_success">S'ha fet una altra còpia de seguretat. </span>

en: <span class="fm_console_success">Plugins backup done.</span>
ca: <span class="fm_console_success">S'ha fet la còpia de seguretat dels connectors. </span>

en: <span class="fm_console_success">Themes backup done.</span>
ca: <span class="fm_console_success">Còpia de seguretat de temes feta. </span>

en: <span class="fm_console_success">Uploads backup done.</span>
ca: <span class="fm_console_success">Ha fallat la còpia de seguretat de temes. </span>

en: Action
ca: Acció

en: Actions upon selected backup(s)
ca: Accions sobre les còpies de seguretat seleccionades

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
ca: L'administrador pot restringir les accions de qualsevol usuari. També amagueu fitxers i carpetes i podeu establir camins de carpetes diferents per a diferents usuaris.

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
ca: L’administrador pot restringir les accions de qualsevol funció d’usuari. També amagueu fitxers i carpetes i podeu establir diferents camins de carpetes diferents per als diferents rols dels usuaris.

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
ca: Després d'activar la paperera, els fitxers es dirigiran a la carpeta de paperera.

en: After enabling this all files will go to media library.
ca: Després d'activar-ho, tots els fitxers aniran a la biblioteca multimèdia.

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
ca: Esteu segur que voleu eliminar les còpies de seguretat seleccionades?

en: Are you sure you want to delete this backup?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta còpia de seguretat?

en: Are you sure you want to restore this backup?
ca: Esteu segur que voleu restaurar aquesta còpia de seguretat?

en: Backup / Restore
ca: Restaurar còpia de seguretat

en: Backup Date
ca: Data de còpia de seguretat

en: Backup Now
ca: Feu una còpia de seguretat ara

en: Backup Options:
ca: Opcions de còpia de seguretat:

en: Backup data (click to download)
ca: Dades de còpia de seguretat (feu clic per baixar-les)

en: Backup files will be under
ca: Hi haurà fitxers de còpia de seguretat

en: Backup is running, please wait
ca: La còpia de seguretat s'està executant, espereu

en: Backup not found!
ca: No s'ha trobat la còpia de seguretat.

en: Backup removed successfully!
ca: La còpia de seguretat s'ha eliminat correctament.

en: Backup successfully deleted.
ca: La còpia de seguretat s'ha suprimit correctament.

en: Backups removed successfully!
ca: Les còpies de seguretat s'han eliminat correctament.

en: Ban
ca: Prohibició

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
ca: Navegador i SO (HTTP_USER_AGENT)

en: Buy PRO
ca: Compra PRO

en: Buy Pro
ca: Compra Pro

en: Cancel
ca: Cancel · lar

en: Change Theme Here:
ca: Canvieu el tema aquí:

en: Code-editor View
ca: Vista de l'editor de codi

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Copy files or folders
ca: Copieu fitxers o carpetes

en: Currently no backup(s) found.
ca: Actualment no s'ha trobat cap còpia de seguretat.

en: DELETE FILES
ca: ESBORRAR ARXIUS

en: Dark
ca: Fosc

en: Database Backup
ca: Còpia de seguretat de la base de dades

en: Database backup done on date
ca: Còpia de seguretat de la base de dades realitzada a la data

en: Database backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat de la base de dades s'ha restaurat correctament.

en: Default
ca: Per defecte

en: Default:
ca: Per defecte:

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Deselect
ca: Anul·leu la selecció

en: Dismiss this notice.
ca: Rebutgeu aquest avís.

en: Donate
ca: Donar

en: Download Files Logs
ca: Baixeu registres de fitxers

en: Download files
ca: Descarregueu fitxers

en: Duplicate or clone a folder or file
ca: Dupliqueu o cloneu una carpeta o un fitxer

en: Edit Files Logs
ca: Edita els registres de fitxers

en: Edit a file
ca: Editeu un fitxer

en: Enable Files Upload to Media Library?
ca: Voleu activar la pujada de fitxers a la biblioteca multimèdia?

en: Enable Trash?
ca: Voleu activar la paperera?

en: Existing Backup(s)
ca: Còpia de seguretat existent

en: Extract archive or zipped file
ca: Extreu arxiu o fitxer comprimit

en: File Manager - Shortcode
ca: Gestor de fitxers: codi curt

en: File Manager - System Properties
ca: Gestor de fitxers: propietats del sistema

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
ca: Camí arrel del gestor de fitxers, podeu canviar segons la vostra elecció.

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
ca: File Manager té un editor de codi amb diversos temes. Podeu seleccionar qualsevol tema per a l'editor de codi. Es mostrarà quan editeu qualsevol fitxer. També podeu permetre el mode de pantalla completa de l'editor de codi.

en: File Operations List:
ca: Llista d'operacions de fitxers:

en: File doesn't exist to download.
ca: El fitxer no existeix per descarregar.

en: Files Backup
ca: Còpia de seguretat dels fitxers

en: Gray
ca: Gris

en: Help
ca: Ajuda

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
ca: Aquí l'administrador pot donar accés a rols d'usuari per utilitzar el gestor de fitxers. L'administrador pot configurar la carpeta d'accés per defecte i també controlar la mida de càrrega del gestor de fitxers.

en: Info of file
ca: Informació del fitxer

en: Invalid Security Code.
ca: Codi de seguretat no vàlid.

en: Last Log Message
ca: Últim missatge de registre

en: Light
ca: Llum

en: Logs
ca: Registres

en: Make directory or folder
ca: Feu directori o carpeta

en: Make file
ca: Feu fitxer

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
ca: Mida màxima de pujada de fitxers (upload_max_filesize)

en: Memory Limit (memory_limit)
ca: Límit de memòria (memory_limit)

en: Missing backup id.
ca: Falta l'identificador de còpia de seguretat.

en: Missing parameter type.
ca: Falta el tipus de paràmetre.

en: Missing required parameters.
ca: Falten els paràmetres obligatoris.

en: No Thanks
ca: No gràcies

en: No log message
ca: Cap missatge de registre

en: No logs found!
ca: No s'han trobat registres.

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
ca: Nota: són captures de pantalla de demostració. Si us plau, compreu File Manager pro a les funcions de registres.

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
ca: Nota: Aquesta és només una captura de pantalla de demostració. Per obtenir la configuració, si us plau, compreu la nostra versió professional.

en: OK
ca: D'acord

en: Ok
ca: D'acord

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
ca: Altres (qualsevol altre directori que es trobi a wp-content)

en: Others backup done on date
ca: Altres còpies de seguretat realitzades a la data

en: Others backup restored successfully.
ca: Altres còpies de seguretat s'han restaurat correctament.

en: PHP version
ca: Versió PHP

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

en: Paste a file or folder
ca: Enganxeu un fitxer o carpeta

en: Please Enter Email Address.
ca: Introduïu l'adreça de correu electrònic.

en: Please Enter First Name.
ca: Introduïu el nom.

en: Please Enter Last Name.
ca: Introduïu el cognom.

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
ca: Si us plau, canvieu-ho amb cura, el camí equivocat pot fer que el connector del gestor de fitxers baixi.

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugins backup done on date
ca: Còpia de seguretat dels connectors feta a la data

en: Plugins backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat dels connectors s'ha restaurat correctament.

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
ca: Publica la mida màxima de pujada del fitxer (post_max_size)

en: Preferences
ca: Preferències

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Public Root Path
ca: Camí d’arrel públic

en: RESTORE FILES
ca: RESTAURAR ARXIUS

en: Remove or delete files and folders
ca: Elimineu o suprimiu fitxers i carpetes

en: Rename a file or folder
ca: Canvieu el nom d'un fitxer o carpeta

en: Restore
ca: Restaura

en: SUCCESS
ca: ÈXIT

en: Save Changes
ca: Guardar canvis

en: Saving...
ca: S'està desant ...

en: Search things
ca: Cerca coses

en: Select All
ca: Seleccionar tot

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings - Code-editor
ca: Configuració: editor de codis

en: Settings - General
ca: Configuració: general

en: Settings - User Restrictions
ca: Configuració: restriccions d'usuari

en: Settings - User Role Restrictions
ca: Configuració: restriccions del rol de l'usuari

en: Settings saved.
ca: Configuració desada.

en: Simple cut a file or folder
ca: Tall simple d'un fitxer o carpeta

en: System Properties
ca: Propietats del sistema

en: Terms of Service
ca: Termes del servei

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
ca: Aparentment, la còpia de seguretat ha tingut èxit i ara està completa.

en: Themes
ca: Temes

en: Themes backup done on date
ca: Còpia de seguretat de temes feta a la data

en: Themes backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat de temes s'ha restaurat correctament.

en: Time now
ca: Hora ara

en: Timeout (max_execution_time)
ca: Temps d'espera (max_execution_time)

en: To make a archive or zip
ca: Per fer un arxiu o zip

en: Today
ca: Avui

en: USE:
ca: ÚS:

en: Unable to removed backup!
ca: No s'ha pogut eliminar la còpia de seguretat.

en: Unable to restore DB backup.
ca: No es pot restaurar la còpia de seguretat de la base de dades.

en: Unable to restore others.
ca: No es poden restaurar els altres.

en: Unable to restore plugins.
ca: No es poden restaurar els connectors.

en: Unable to restore themes.
ca: No es poden restaurar els temes.

en: Unable to restore uploads.
ca: No es poden restaurar les càrregues.

en: Upload Files Logs
ca: Penja registres de fitxers

en: Upload files
ca: Pengeu fitxers

en: Uploads
ca: Càrregues

en: Uploads backup done on date
ca: Còpies de seguretat de les càrregues realitzades a la data

en: Uploads backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat de les càrregues s'ha restaurat correctament.

en: Verify
ca: Verifiqueu

en: View Log
ca: Veure el registre

en: WP File Manager
ca: Gestor de fitxers WP

en: WP File Manager - Backup/Restore
ca: WP File Manager - Còpia de seguretat / restauració

en: WP File Manager Contribution
ca: Contribució del gestor de fitxers WP

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
ca: Ens encanta fer nous amics! Subscriviu-vos a continuació i us ho prometem
        estarà al dia amb els nostres nous connectors, actualitzacions,
        ofertes increïbles i algunes ofertes especials.

en: Welcome to File Manager
ca: Benvingut al Gestor de fitxers

en: You have not made any changes to be saved.
ca: No heu fet cap canvi per desar-lo.
