Wp File Manager - en to ro translation catalogue (168 entries)

en: Database backup restored successfully.
ro: Backup-ul bazei de date a fost restaurat cu succes.

en: Unable to restore DB backup.
ro: Imposibil de restaurat backupul DB.

en: Plugins backup restored successfully.
ro: Backup-ul pluginurilor a fost restaurat cu succes.

en: Unable to restore plugins.
ro: Nu s-au putut restabili pluginurile.

en: Themes backup restored successfully.
ro: Backup-ul temelor a fost restaurat cu succes.

en: Unable to restore themes.
ro: Nu s-au putut restabili temele.

en: Uploads backup restored successfully.
ro: Backupurile încărcate au fost restaurate cu succes.

en: Unable to restore uploads.
ro: Imposibil de restabilit încărcările.

en: Others backup restored successfully.
ro: Altele au fost restaurate cu succes.

en: Unable to restore others.
ro: Imposibil de restabilit altele.

en: Backup not found!
ro: Copia de rezervă nu a fost găsită!

en: Backups removed successfully!
ro: Copiile de rezervă au fost eliminate!

en: Unable to removed backup!
ro: Nu s-a putut elimina copia de rezervă!

en: Database backup done on date
ro: Copierea de rezervă a bazei de date a fost făcută la dată

en: Plugins backup done on date
ro: Backup-ul pluginurilor a fost făcut la data respectivă

en: Themes backup done on date
ro: Teme de backup realizate la data

en: Uploads backup done on date
ro: Încărcări de backup efectuate la data

en: Others backup done on date
ro: Alți copii de rezervă efectuate la data

en: Logs
ro: Jurnale

en: No logs found!
ro: Nu s-au găsit jurnale!

en: Backup removed successfully!
ro: Copia de rezervă a fost eliminată cu succes!

en: <span class="fm_console_error">Nothing selected for backup</span>
ro: <span class="fm_console_error">Nimic selectat pentru backup</span>

en: <span class="fm_console_error">Security Issue.</span>
ro: <span class="fm_console_error">Problemă de securitate.</span>

en: <span class="fm_console_success">Database backup done.</span>
ro: <span class="fm_console_success">S-a făcut backupul bazei de date.</span>

en: <span class="fm_console_error">Unable to create database backup.</span>
ro: <span class="fm_console_error">Imposibil de creat backupul bazei de date. </span>

en: <span class="fm_console_success">Plugins backup done.</span>
ro: <span class="fm_console_success">S-a făcut backup pentru pluginuri.</span>

en: <span class="fm_console_error">Plugins backup failed.</span>
ro: <span class="fm_console_error">Backup-ul pluginurilor a eșuat.</span>

en: <span class="fm_console_success">Themes backup done.</span>
ro: <span class="fm_console_success">S-a făcut backupul temelor.</span>

en: <span class="fm_console_error">Themes backup failed.</span>
ro: <span class="fm_console_error">Backup-ul temelor a eșuat.</span>

en: <span class="fm_console_success">Uploads backup done.</span>
ro: <span class="fm_console_success">S-a efectuat încărcarea.</span>

en: <span class="fm_console_error">Uploads backup failed.</span>
ro: <span class="fm_console_error">Backupul la încărcare a eșuat.</span>

en: <span class="fm_console_success">Others backup done.</span>
ro: <span class="fm_console_success">S-au făcut alte copii de rezervă.</span>

en: <span class="fm_console_error">Others backup failed.</span>
ro: <span class="fm_console_error">Copiile de rezervă ale altora nu au reușit. </span>

en: <span class="fm_console_success">All Done</span>
ro: <span class="fm_console_success">Tot gata</span>

en: Settings
ro: Setări

en: Preferences
ro: Preferințe

en: System Properties
ro: Proprietatile sistemului

en: Backup / Restore
ro: Backup / Restaurare

en: Buy Pro
ro: Cumpărați Pro

en: Donate
ro: Donează

en: File doesn't exist to download.
ro: Fișierul nu există pentru descărcare.

en: Invalid Security Code.
ro: Cod de securitate invalid.

en: Missing backup id.
ro: ID-ul de rezervă lipsește.

en: Missing parameter type.
ro: Tip parametru lipsă.

en: Missing required parameters.
ro: Lipsesc parametrii necesari.

en: WP File Manager - Backup/Restore
ro: WP File Manager - Backup / Restaurare

en: Backup Options:
ro: Opțiuni de backup:

en: Database Backup
ro: Copie de rezervă a bazei de date

en: Files Backup
ro: Backup de fișiere

en: Plugins
ro: Pluginuri

en: Themes
ro: Teme

en: Uploads
ro: Încărcări

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
ro: Altele (Orice alte directoare găsite în wp-content)

en: Backup Now
ro: Faceți backup acum

en: Time now
ro: Timpul acum

en: SUCCESS
ro: SUCCES

en: Backup successfully deleted.
ro: Copia de rezervă a fost ștearsă.

en: Ok
ro: O.K

en: Are you sure you want to delete this backup?
ro: Sigur doriți să ștergeți această copie de rezervă?

en: Cancel
ro: Anulare

en: Confirm
ro: A confirma

en: RESTORE FILES
ro: RESTAURĂ FIȘIERE

en: Are you sure you want to restore this backup?
ro: Sigur doriți să restaurați această copie de rezervă?

en: Last Log Message
ro: Ultimul mesaj de jurnal

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
ro: Se pare că backup-ul a reușit și acum este complet.

en: No log message
ro: Fără mesaj jurnal

en: Existing Backup(s)
ro: Backup-uri existente

en: Backup Date
ro: Data de rezervă

en: Backup data (click to download)
ro: Date de rezervă (faceți clic pentru a descărca)

en: Action
ro: Acțiune

en: Today
ro: Azi

en: Restore
ro: Restabili

en: Delete
ro: Șterge

en: View Log
ro: Vizualizare jurnal

en: Currently no backup(s) found.
ro: În prezent nu s-au găsit copii de rezervă.

en: Actions upon selected backup(s)
ro: Acțiuni la copiile de rezervă selectate

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Deselect
ro: Deselectați

en: Note:
ro: Notă:

en: Backup files will be under
ro: Fișierele de rezervă vor fi sub

en: Backup is running, please wait
ro: Backupul se execută, vă rugăm să așteptați

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
ro: Sigur doriți să eliminați copiile de rezervă selectate?

en: WP File Manager Contribution
ro: Contribuția WP File Manager

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
ro: Notă: Acestea sunt capturi de ecran demo. Vă rugăm să cumpărați File Manager pro pentru funcțiile Logs.

en: Buy PRO
ro: Cumpărați PRO

en: Edit Files Logs
ro: Editați jurnalele de fișiere

en: Download Files Logs
ro: Descărcați jurnalele de fișiere

en: Upload Files Logs
ro: Încărcați jurnalele de fișiere

en: Settings saved.
ro: Setari Salvate.

en: Dismiss this notice.
ro: Respingeți această notificare.

en: You have not made any changes to be saved.
ro: Nu ați făcut nicio modificare pentru a fi salvat.

en: Public Root Path
ro: Calea rădăcinii publice

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
ro: File Manager Root Path, puteți schimba în funcție de alegerea dvs.

en: Default:
ro: Mod implicit:

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
ro: Vă rugăm să schimbați cu atenție această cale, o cale greșită poate duce la coborârea pluginului managerului de fișiere.

en: Enable Trash?
ro: Activați Coșul de gunoi?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
ro: După activarea coșului de gunoi, fișierele dvs. vor merge în folderul coș de gunoi.

en: Enable Files Upload to Media Library?
ro: Activați fișierele încărcate în biblioteca media?

en: After enabling this all files will go to media library.
ro: După activare, toate fișierele vor merge în biblioteca media.

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Settings - General
ro: Setări - Generalități

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
ro: Notă: Aceasta este doar o captură de ecran demonstrativă. Pentru a obține setări, vă rugăm să cumpărați versiunea noastră pro.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
ro: Aici administratorul poate da acces la rolurile utilizatorilor pentru a utiliza fișierul de gestionare a fișierelor. Administratorul poate seta folderul de acces implicit și, de asemenea, poate controla dimensiunea de încărcare a managerului de fișiere.

en: Settings - Code-editor
ro: Setări - Editor de cod

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
ro: Managerul de fișiere are un editor de cod cu mai multe teme. Puteți selecta orice temă pentru editorul de cod. Se va afișa când editați orice fișier. De asemenea, puteți permite modul ecran complet al editorului de cod.

en: Code-editor View
ro: Vizualizare editor de cod

en: Settings - User Restrictions
ro: Setări - Restricții de utilizator

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
ro: Administratorul poate restricționa acțiunile oricărui utilizator. Ascundeți, de asemenea, fișiere și foldere și puteți seta diferite căi de foldere pentru utilizatori diferiți.

en: Settings - User Role Restrictions
ro: Setări - Restricții ale rolului utilizatorului

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
ro: Administratorul poate restricționa acțiunile oricărui rol de utilizator. Ascundeți, de asemenea, fișiere și foldere și puteți seta căi de foldere diferite - pentru diferite roluri ale utilizatorilor.

en: File Manager - Shortcode
ro: Manager fișiere - Shortcode

en: USE:
ro: UTILIZARE:

en: <code>[wp_file_manager_admin]</code> -> It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
ro: <code> [wp_file_manager_admin] </code> -> Va afișa managerul de fișiere pe front-end. Puteți controla toate setările din setările managerului de fișiere. Acesta va funcționa la fel ca backend WP File Manager.

en: <code>[wp_file_manager]</code> -> It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
ro: <code> [wp_file_manager] </code> -> Va afișa managerul de fișiere pe front-end. Dar numai Administratorul îl poate accesa și va controla din setările managerului de fișiere.

en: Parameters:
ro: Parametri:

en: -> It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
ro: -> Va permite tuturor rolurilor să acceseze managerul de fișiere din front-end sau Puteți utiliza simplu pentru anumite roluri de utilizator, cum ar fi allow_roles = "editor, autor" (separat de virgulă (,))

en: -> Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
ro: -> Aici "test" este numele folderului care se află în directorul rădăcină sau puteți da calea pentru subdirectoare ca "wp-content / plugins". Dacă lăsați necompletat sau gol, va accesa toate folderele din directorul rădăcină. Implicit: Root directory

en: -> for access to write files permissions, note: true/false, default: false
ro: -> pentru acces la permisiunile de scriere a fișierelor, nota: true/false, implicit: false

en: -> for access to read files permission, note: true/false, default: true
ro: -> pentru acces la permisiunea de citire a fișierelor, notă: true/false, implicit: true

en: -> it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
ro: -> se va ascunde menționat aici. Notă: separat de virgulă (,). Implicit: Null

en: -> It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
ro: -> Se va bloca menționat în virgule. puteți bloca mai mult ca „.php, .css, .js” etc. Implicit: Null

en: -> * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
ro: -> * pentru toate operațiunile și pentru a permite unele operații, puteți menționa numele operațiunii ca și cum ar fi, enabled_operations = "încărcați, descărcați". Notă: separat de virgulă (,). Mod implicit: *

en: File Operations List:
ro: Lista operațiunilor de fișiere:

en: Make directory or folder
ro: Creați director sau folder

en: Make file
ro: Creați fișier

en: Rename a file or folder
ro: Redenumiți un fișier sau folder

en: Duplicate or clone a folder or file
ro: Duplicați sau clonați un folder sau un fișier

en: Paste a file or folder
ro: Lipiți un fișier sau un folder

en: Ban
ro: Interzice

en: To make a archive or zip
ro: Pentru a face o arhivă sau zip

en: Extract archive or zipped file
ro: Extrageți arhiva sau fișierul zip

en: Copy files or folders
ro: Copiați fișiere sau foldere

en: Simple cut a file or folder
ro: Simplu tăiați un fișier sau un folder

en: Edit a file
ro: Editați un fișier

en: Remove or delete files and folders
ro: Eliminați sau ștergeți fișiere și foldere

en: Download files
ro: Descărcați fișiere

en: Upload files
ro: Încărca fișiere

en: Search things
ro: Căutați lucruri

en: Info of file
ro: Informații despre fișier

en: Help
ro: Ajutor

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
ro: -> Va interzice anumiți utilizatori doar punând ID-urile lor separate de virgule (,). Dacă utilizatorul este Ban, nu va putea accesa managerul de fișiere wp din front-end.

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
ro: -> Filemanager UI View. Implicit: grid

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
ro: -> Fișier modificat sau Creați formatul datei. Implicit: d M, Y h:i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
ro: -> Limba managerului de fișiere. Implicit: English(en)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
ro: -> Tema Manager fișiere. Implicit: Light

en: File Manager - System Properties
ro: Manager fișiere - Proprietăți sistem

en: PHP version
ro: Versiunea PHP

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
ro: Dimensiunea maximă de încărcare a fișierului (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
ro: Postați dimensiunea maximă de încărcare a fișierului (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
ro: Limita de memorie (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
ro: Expirare (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
ro: Browser și SO (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
ro: Schimbați tema aici:

en: Default
ro: Mod implicit

en: Dark
ro: Întuneric

en: Light
ro: Ușoară

en: Gray
ro: gri

en: Welcome to File Manager
ro: Bine ați venit la Manager fișiere

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
ro: Ne place să ne facem noi prieteni! Abonați-vă mai jos și promitem să
        vă ține la curent cu cele mai noi pluginuri noi, actualizări,
        oferte minunate și câteva oferte speciale.

en: Please Enter First Name.
ro: Vă rugăm să introduceți prenumele.

en: Please Enter Last Name.
ro: Vă rugăm să introduceți numele de familie.

en: Please Enter Email Address.
ro: Vă rugăm să introduceți adresa de e-mail.

en: Verify
ro: Verifica

en: No Thanks
ro: Nu multumesc

en: Terms of Service
ro: Termenii serviciului

en: Privacy Policy
ro: Politica de Confidențialitate

en: Saving...
ro: Economisire...

en: OK
ro: O.K
